Company Logo
Informacja Turystyczna

Nowość nad Biebrzą

 Tratwa na Biebrzy

Trekking stał się synonimem podróży zapewniającej przygodę. Polegający na niezorganizowanych wędrówkach odbywanych z dala od wszelkich utartych szlaków, gdzie brak jest jakiejkolwiek bazy turystycznej.
Każdy musi liczyć tam tylko na siebie, sam sobie radzić, innymi słowy być absolutnie niezależnym. Trekking pozwala na poznanie nowych miejsc, jest wspaniałym głębokim doznaniem duchowym, które wzbogaca wewnętrznie, wyzwala uczucie wolności i smak pełni życia. Dla młodzieży to jedna z najlepszych szkół kształtowania charakteru. Powracając do natury można się poczuć znowu człowiekiem, odzyskać pogodę ducha, otrzymać zastrzyk świeżych sił przed powrotem do współczesnej cywilizacji z jej prawami i ograniczeniami.

 

Czytając książkę podróżnika Jacka Pałkiewicza i analizując powyższą treść postanowiliśmy stworzyć trekking wodny SPŁYW TRATWĄ BIEBRZAŃSKĄ - wyprawę po dzikiej i nieujarzmionej Biebrzy (polskiej Amazonii). Do uprawiania tej formy turystyki najbardziej nadaje się odcinek górnego basenu Biebrzy (Kamienna Nowa – Jagłowo). 

 

Wybudowane przez nas tratwy posiadają:

  • sypialnię
  • jadalnię
  • taras widokowy

I wszystko, co jest niezbędne do przeżycia niezapomnianej przygody z dziką przyrodą.

 

Dolina rzeki Biebrzy... Czy to wyszukiwarka internetowa, encyklopedia czy przewodnik, w tysiącach liczb i epitetów opiszą ten wyjątkowy zakątek na ziemi. Jednak nie sposób opisać słowami szumu trzcin, rechotu żab czy podekscytowania, jakie towarzyszy każdemu, kto podejmie wyzwanie przemierzania tratwą tej tylko z pozoru zwyczajnej rzeki. Dzięki tej małej drewnianej łódce, wyposażonej w niezbędny poszukiwaczom przygód ekwipunek, uda się, niekiedy po raz pierwszy w życiu stawić czoła nieujarzmionej przyrodzie, a często nawet zaprzyjaźnić z mieszkańcami łąk i bagien i szuwarów, których niezliczone grono zamieszkuje biebrzańską dolinę. Każda chwila na tratwie, bez względu na pogodę czy porę dnia sprawia, że już na zawsze pozostaje w pamięci blask porannego słońca, które wita śpiących w namiocie, na górnym pokładzie piratów, kropel potu i satysfakcji z wpłynięcia w kolejny, tajemniczy zakręt czy widoku bielika szybującego w świetle zachodzącego słońca. Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy, jak wiele niepowtarzalnych wrażeń można wynieść z kilkudniowego spływu Biebrzą, z dala od zgiełku wielkich kurortów, bez telefonu, zegarka czy komputera, z sercem bijącym w rytmie wyznaczanym przez matkę Naturę.
Wypożyczalnia Biebrza24, 16-310 Sztabin, ul. Polna 50, tel. (87) 64-12-179, kom. 603-225-100, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


© 2015 Wypożyczalnia "Biebrza24"
Wszelkie prawa zastrzeżone